Kanādiešu videotex klients – AlexTel
Neliels ieskats piedzīvojumos ar kanādiešu AlexTel videotex’a palaišainā.
Sākumā bija prieks, ka uzreiz to neiestūmu ~220V, jo šim brīnumam ir ~110V barošana, par laimi bija pa rokai trafs lai šo problēmu atrisinātu.
Ieslēdzoties šis aparāts piedāvā vienīgi ievadīt numuru un zvanīt caur iebūvēto dial-up (1200 bps) modemu uz videotex’a servisa “provaideri”. Jebkādas cerības izmantot to kaut par elementāru rakstāmmašīnu – atkrīt.
Pa cik mazā ofisu centrāle man jau bija, atlika meklēt hardverisko modemu, kas ne tikai reaģē, bet arī dod echo uz AT komandām, lai varētu uz Raspberry’ja izlikties par videotex’a centrāli.
Uz dulo sākumā sanāca dabūt kādus 4 softveriskos modemus, bet beigās atradās arī viens hardveriskais (Zyxel U-1498E), ar kuru beidzot izdevās izveidot savienojumu starp Raspberry’ja Minicom’u un termināli, caur modemiem. Bet pa cik, nav lielas pieredzes ar Minicom’u, tad es sākumā nomēģināju RealTerm’u no Win datora, lai nosūtītu ASCII.
Pec tam jau vairāk pievērsos Raspberry’a Minicom’a iespējai kaut kā vadīt modemu, uz ienākošo zvanu atbildot automātiski un mēģināt AlexTel’u izmantot kā VT100 konsoli.
Automatizēt šo pasākumu man neizdevās, bet manuāli akceptējot ienākošo zvanu, konekcija izveidojās veiksmīgi. Taču vienīgā jēga – abpusējs “čats”, neko vairāk protams tas terminālis darīt nevar.
Aktivizēju Raspberian’ā, konsoles lietošanu caur seriālo portu, lai ar AlexTel’u ielogotos Raspbian’ā kā lietotājs un lietotu to kā termināli. Ar šo pagaidām visai veiksmīgi neiet, jo ielogojoties pec lietotāja ievades nospiežot Enter, terminālis nosūta korekti gan cr, gan lf, bet pec paroles ierakstīšanas nevar pagaidām saprast ko nenosūta, jeb “piesit lieku“, jo rezultāts ir – incorect login. Bet par šo papildināšu, kad būšu ticis skaidrībā.